Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životopis (ROK po ROCE)

 1958
29. srpna se narodil Michael Joesph Jackson, jako sedmé dítě z devíti v chudé rodině oceláře Josepha Jacksona a matky Katherine. 

1959
Ve věku jednoho a půl roku si již zpívá s maminkou a sourozenci písničky jako "You are my sunshine" nebo "Cotton fields". Tahle tradice zpívání  písniček začala v roce 1955, kdy se rodině Jacksonových rozbila televize, a tak byli nuceni se zabavit sami. 

1960
Otec Joseph začíná ve volném čase cvičit Jermaina, Tita a Jackieho se záměrem založit skupinu. 

1963
Michael ve svých 5 letech poprvé zpívá veřejně na základní škole v Gary písničku "Climb every mountain" z filmu "The sound of music". Jeho dokonalý a procítěný zpěv rozpláče učitelky a otec Joseph bere Michaela do skupiny k ostatním bratrům. Michael se okamžitě stává vedoucím skupiny, která nese jméno Jackson Family a Jackson Brothers.

1965
Skupina se přejmenovala na Jackson 5 a přijala první pozvání na dětskou show v Glen parku, kde předvedli v té době známý hit od skupiny "The Larks". 
Účastní se první talentové soutěže na Roosevelt talent school. Uspějí s písničkou "My Girl" od skupiny "The Temptations", jejíž text si změnili podle svého.
Za 2 měsíce vyhrávají oblastní talentovou soutěž a poprvé se objevují v novinách.

1966
Skupina dostává angažmá v baru Mr. Luky´s v Gary, kde vydělávají 8 dolarů za noc a pracují 6-7 dní v týdnu. Nosí výstřední kostýmy a návštěvníci jim hází na pódium peníze, které kluci se zájmem sbírají.
Joseph Jackson posílá nahrávku svých synů do Berry Gordymu, která se ale za 3 měsíce vrací zpět bez jakékoliv nabídky. 

1967
Jacksonovi vyhrávají první místo v amatérské soutěži talentů v Gary a na soutěži talentů v Chicagu, kde vyhrávají hned 3 ceny. Vystupují ve známém Apollo Theatre v New Yorku, kde vyhrávají talentovou soutěž a jejich vítězství jim zajistí návrat na toto pódium už jako placení umělci. 
Jacksonovi zpívají v Apollu a dalších známých divadlech (Philadelphia, Kansas, New York nebo Washington), kde se Michael setkává s Jamesem Brownem a studuje jeho pohyby. 

1968
Díky příteli jejich otce Jackson 5 vydávají svůj první singl nazvaný "Big Boy" u Steeltown Records v Gary. Singl se stává rádiovým hitem.
Další singl "You don´t have to be 21 (to fall in love)" nazpívali v tomto roce, ale vyšel až v roce 1971. 
Jacksonovi vystupují v Gary na podporu kampaně pro Richarda Hatcherse, kde se seznamují s Dianou Ross.
Dostávají pozvání vystoupit v televizi v show Davida Frosta, kde sklidí velký aplaus. Jejich vystoupení zaujme šéfa nahrávací společnosti Motown, Berry Gordyho. Pozve si skupinu k sobě na audienci a Jacksonovi podepisují smlouvu s Motown Records, největší nahrávací společností pro černé umělce té doby.


1969
Diana Ross představuje Jackson 5 v Hollywoodu v Daisy disko klubu. Písničky pro chlapce začínají psát autoři, kteří si říkají "Korporace" - 
Freddie Perren, Deke Richards a Fonce Mizell. 
Jacksonovi vystupují na MISS černá Amerika a ujímá se jich Suzanne de Passe, která se stará o jejich image v tisku a učí je odpovídat na otázky novinářů. Pomáhá jim také s kostými a jejich první choreografkou.
Jacksonovi vydávají singl "I want you back/Who´s loving you", jehož tržby dosáhnou 2 miliónů prodaných kopií a fakticky je to jejich první zlatý singl. Motown ale není zapsán v organizaci , která rozdává zlaté desky, a tak nedostanou nic.
Diana Ross & The Supremes představují Jackson 5 v televizi ABS v pořadu The Hollywood Palace Special. Dále se objevují v Ed Sullivan Show, The Johny Carson Show a Soul Train.
Vychází první deska Jackson 5 - "Diana Ross presents The Jackson 5", producentem je Bobby Taylor.


1970
Jacksonovi dostávají svou první cenu za nejlepší skupinu roku - NAACP. 
Jejich první album dosáhne první příčky jak v černošských, tak v popových hitparádách. 
Vystupují na American Bandstand, aby udělali reklamu písničce ABC, jejíž singl originálně nazvaný "1-2-3" dosáhne během 2 týdnů prodejnosti 2 miliónů nosičů.
Jacksonovi vystupují na akci Motownu v Los Angeles před dvaceti tisícovým publikem. V jednom okamžiku se dívky vrhnou na pódium a 
chlapci musí utéct schovat se do šatny. 
ABC, jejich druhé album, je vydáno 8. května a Jacksonovi mají za sebou 3 singly na první příčce hitparád, čímž dosáhli rekordu. Jejich singly ABC, I want you back a The love you save dosahují prodejnosti 10 miliónů během 9 měsíců. Další rekord. 
Třetí album, nazvané "Third Album", vychází 15. září. 
Jackson 5 zpívají hymnu na světových hrách v Ohiu. Vystupují v Bostonu, Tennessee, Floridě a New Yorku. Vyučuje je soukromá učitelka Rose Fine.
Když se jejich další singl "I´ll be there" opět stává jedničkou, je jasné, že za úspěch skupiny může multitalentovaný Michael, který přes svůj věk svým profesionálním postojem zaujímá mnoho posluchačů. I´ll be there se stává třetím nejúspěšnějším singlem v hostorii Motownu, po Marvinu Gayeovi a Dianě Ross.
Vychází vánoční "Christmas album" a Jacksonovi poprvé vyprodali Madison Square Garden v New Yorku. 
Další koncert v New Yorku je zrušen, protože Michaelovi vyhrožují smrtí. 
Jacksonovi se stěhují do Kalifornie.


1971
Obrovský úspěch Jackson 5 zapříčinil vyjití singlu "You don´t have to be 21" u Steeltown Records, i když s nimi už Jacksonovi nemají smlouvu. 
Vychází první kniha o Jacksonových, autorem je Ellen Motowich a v Gary je po nich pojmenovaná ulice. Jacksonovi přijíždí zpátky do Gary v 
Indianě, kde je čeká starosta a jejich ulice 2300 Jackson street je vylepená plakáty "Vítejte doma". Akce je později zpracovaná v klipu "Going back to Indiana". 
"ABC" je nominovaná na Grammy v kategorii nejlepší pop písnička.
Michael Jackson se ve 13 letech poprvé objevuje na obálce Rolling Stone s názvem "Michael Jackson a jeho 6 zlatých desek".
Jacksonovi vydávají hity jako "Never can say goodbye", "Maybe tomorrow" nebo "Mama´s Pearl" a koncertují na 40 místech Ameriky. Jako šéf ochranky nastupuje Bill Bray, který do dnes pracuje pro Michaela. 
Na televizi ABS vysílají kreslený seriál o Jacksonových.
Vychází album "Greatest Hits" a Michael je zvolen za nejlepšího zpěváka v magazínu pro mladé.


1972
17. května vychází album "Looking through the windows" a na vrcholných příčkách černé hitparády se drží 30 týdnů. 
Michael vydává svoji první sólovou desku "Ben". 
Singl "Ben/You can cry on my shoulder" dosáhl první příčky popové hitparády a stává se Michaelovým prvním n. 1 sólovým hitem s prodejem přes 1 milión kopií. 
Michael učinkuje v televizní hře "The dating game" (pozn. BL - je to obdoba hry rande, vybírá si mezi dívkami, ktarým pokládá otázky, ale nevidí je) a jde na rande s Latany Simons.
Michael poprvé vystupuje sám na American Bandstand s písní "Ben".
Jackson 5 vyjíždějí na evropské turné a vystupují v Paříži, Mnichově nebo v Bruselu. 


1973
Michael obdrží svou první zlatou desku v sólové kariéře za album "Ben".
Píseň "Ben" je titulní písní ve filmu "Willard" a je nominovaná na Oskara. 
Vychází album "Music and me" (5. května) a singl "With a child´s heart" je jediným singlem vydaným z tohoto alba
Jacksonovi koncertují po celém USA a jako v historii první černá skupina koncertují i v Austrálii, kde se na ně přišlo podívat přes 2 milióny lidí. 
6. října vychází album "Get it together".


1974
Jackson 5 vystupují v TV pořadu "Sony & Cher show" s písní "Dancing Machine".
Michael předává ceny na American Music Awards - Donny Osmondovi a The Temptations.
Jacksonovi obdrží klíč k městu Buffalo od starosty Stanley Makowskiho.
Vlastním letadlem létají po Státech a koncertují.
Singlu "Dancing machine" se za necelý měsíc prodalo přes 1 milión kopií.
Otec Joe Jackson uspořádá v Las Vegas kabaret, ve kterém se objevují všichni členové rodiny, i Rebbie nebo Janet. Kabaret láme rekordy 
návštěvnosti, ale kritici se netváří moc nadšeně. Později v témže roce přestěhují kabaret do Nevady.
Jacksonovi zpívají vokály k písni "You haven´t done nothing" od Stevie Wondera.
Jackson 5 koncertují v jižní Americe, Japonsku, Hong Kongu a na Filipínách.
Vychází album "Dancing Machine" (5. října).


1975
Michael a Janet přebírají cenu za Dianu Ross. 
Vychází Michaelovo sólové album "Forever Michael".
Jackson 5 podepisují smlouvu s CBS Records a okamžitě po vypršení smlouvy s Motownem (v roce 1976) hodlají odejít k CBS, která jim 
garantuje tvoření vlastních písní. Jermaine, který je ženatý s dcerou šéfa Motownu, ale odmítne odejít, a tak je nahrazen Randym. 
Během sporů s Motownem vychází album "Moving violation" (14. června).
Joe Jackson svolává tiskovou konferenci, kde oznamuje konec Jackson 5 - začátek The Jacksons (pozn. BL: chlapci se musí přejmenovat, 
protože Jackson 5 je registrovaná značka u Motownu).


1976
Motown žaluje CBS o ušlý zisk 20 milónů dolarů. 
Jacksonovi rozjíždí vlastní variety show, založenou na úspěchu jejich kabaretu předminulý rok. Michaelovi se to ale nelíbí.
"Enjoy yourself/Style of life" je prvním singlem, který vyšel u CBS a na kterém se autorsky podílel i Michael. 
Motown vydává alba jako "Joyful jokebox music" nebo "The Jackson 5 anthology" a snaží se překonat v prodeji nové album "The Jacksons", které vychází v listopadu jako první album Jacksonových u CBS.


1977
Joe Jackson najímá pro The Jacksons manažerský tým. Freddy de Mann a Ron Weisner budou manažery Michaela po dalších několik let.
The Jacksons dostávají zlatou desku za prodejnost alba "The Jacksons".
Jacksonovi se setkávají s královnou Anglie - Elizabeth.
Michael se sestrou LaToyou se přestěhují na 6 měsíců do New Yorku, kde Michael natáčí film "The Wiz" (Čaroděj ze země Oz). Hraje hlavní roli po boku Diany Ross. 
Při návštěvě bratra Jermaina Michael dostane záchvat pneumotoraxu (pozn. BL: vzduch v pohrudniční dutině) a je ve vážném stavu převezen do nemocnice.
Michael poprvé potkává Quincyho Jonese, svojeho budoucího producenta.


1978
Michael se poprvé setkává s Paulem McCartney a diskutují nad společnou písní.
The Jacksons vyjíždějí na koncertní turné po Americe a Evropě. 
22letý Michael si kupuje svůj první Rolls Royce. 
Jacksonovi zakládají svou vlastní produkční společnost Peacock Records.
V prosinci vychází album "Destiny", kde všechny písničky složili Jacksonovi (kromě Blame it on the boogie).
The Jacksons vystupují na American Bandstand s písní "Shake your body".


1979
Michael začíná randit s Tatum O´Neal.
Jacksonovi vyjíždějí na úspěšné světové turné "Destiny" a dostávají za toto album zlatou desku.
Michael dostává roli ve filmu "A chorus line", kde má hrát tanečníka, který se proslaví jako převlečený za ženu. Michael odmítá roli se slovy: "Když to budu hrát, lidé si pomyslí, že jsem takový. Kvůli mému hlasu si už tak mnoho lidí myslí, že jsem homosexuál. Ale já takový nejsem."
V srpnu vychází první sólové album dospělého Michaela - "Off the wall", které Michael natočil s producentem Quincy Jonesem. Album je 
veleúspěšné a láme mnoho rekordů. Do konce roku se ho prodá 12 miliónů kopií.
Michaelovi vypršel kontrakt s otcem Josephem, který už neobnovil.
Vychází singl "Don´t stop till you get enough", první písnička Michaela, kterou stvořil a vydal sám.

1980
Michael poskytuje rozhovor Silvy Chase pro program televize ABC 20/20.
Vyhrává 3 ceny na American Music Awards.
Singl "Rock with you" se stává jedničkou po celém světě a Michael dostává další zlatou desku.
Deska "Off the wall" je nominovaná na cenu Grammy, ale Michael tuto událost bojkotuje, protože se cítí nedoceněný. Cenu dostává a toto je jeho první sólová dospělá Grammy. 
Michael produkuje album sestře LaToye, které vychází u Polydoru.
The Jacksons odhalují svou hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu.
Vychází album "Triumph" od The Jacksons, které se stává zlaté a platinové. 

1981
Michael se objevuje v reklamě na Suzuki v Japonsku.
Diana Ross si ho pozývá do svého TV pořadu "Diana", kde spolu zpívají pár písní, včetně "Rock with you".
The Jacksons dostávají cenu NAACP za nejlepší skupinu roku.
Jacksonovi vyjíždí na turné Triumph po Státech. Michael se hroutí vyčerpáním. Jejich turné je časopisem Rolling Stone vyhlášeno za nejlepší živé představení 70. a 80. let.
Vychází album "Jacksons Live", natočené z koncertu. 

1982
Michael zpívá vokály na desce Donny Summer v písničce "State of independence".
Coca cola a Pepsi válčí o účast Michaela v jejich reklamě. 
Andy Warhol pozývá Michaela, aby se účastnil interview v jeho časopise.
Michael napsal píseň "Muscles" pro Dianu Ross a ta teď vychází na jejím albu "Silk Electric". Píseň dostává nominaci na Grammy.
Quincy Jones a Michael pracují na novém albu a na filmu E.T., který Michael namluvil a nazpíval titulní píseň. Píseň ale nesmí být vydána díky Michaelově smlouvě s CBS.
1. prosince vychází album "Thriller", nejúspěšnější album všech dob. 
První singl z alba je duet Paula McCartney a Michaela nazvaný "The girl is mine". 


1983
V Británii Michael natáčí další 2 duety s Paulem McCartney, "Say say say" a "The man". 
Michael je nazván "princem popu" v rozhovoru s Geriri Hirsley.
Klip k dalšímu singli "Billie Jean" je prvním černošským klipem, který se objevil na hudební TV stanici MTV.
Všichni Jacksonovi pratří i s Jermainem se účastní specální show "Motown 25" na 25. výročí firmy Motown. Michael tam předvádí strhující show a poprvé také předvádí taneční krok "moonwalk", který se naučil od dětí z ulice. Na další den mu volá sám Fred Astaire, aby mu poblahopřál k jeho výjimečnému talentu.
Michael je prvním umělcem, který má v první pětce hitparády 2 singly: "Billie Jean" a "Beat it".
Michael uzavírá smlouvu s Pepsi na 2 reklamy a Pepsi také bude sponzorovat turné The Jacksons - "Victory".
Vychází videokazeta "Making of Thriller".


1984
Michael vyhrává 11 cen na American Music Awards, kde přišel ruku v ruce s Brooke Shields.
Vychází singl Rockwella "Somebody´s watching me", kde zpívá také Michael.
Během natáčení reklamy na Papsi je Michael těžce popálen a odvezen do popáleninového centra. Tam dostává dopis od prezidenta Ronalda Reagana, který mu přeje štěstí a brzské uzdravení popálenin. Později je pozván do bílého domu osobně. 
Michael je zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Alba "Thriller" se prodalo do té doby rekordních 25 miliónů nosičů.
Vyhrává 8 cen Grammy.
Michaelovým novým manažerem se stává Frank Dileo, víceprezident Epic Records.
Vychází duet Michaela a Micka Jaggera "State of shock". 
Vychází poslední album The Jacksons "Victory" a skupina se vydává na turné. Peníze z turné věnují dobročinným nebo humanitárním nadacím. 
Všechny koncerty kromě jednoho jsou vyprodány. Koncert v Knoxville byl poznamenán hrozbou smrti pro Michaela. FBI začala vyšetřovat možnost bomby na stadiónu, ale lidé přišli i tak v počtu 50.000.
K dostání je barbie panenka Michaela, která se stává masovým hitem.
Michael odhaluje svou hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu.


1985
Michael zachraňuje šimpanze z výzkumného ústavu v Texaxu a dává mu jméno Bubbles. 
Michael a Lionel Richie napslai píseň "We are the world", jejíž výtěžek šel do hladem strádající Afriky.
Michael kupuje ATV katalog s právy na písně Beatles za 47,5 mil. dolarů.


1986
"We are the world" je 6x nominovaná a vyhrává 4 ceny Grammy.
Michael podepisuje další smlouvu s Pepsi na 15 mil. dolarů a to mu vynáší další zápis v Guinessově knize rekordů.
Michael společně se Sophií Loren navštívil koncert skupiny "A-HA" a poprvé se objevil v chirurgické roušce.
Začíná se natáčet film "Captain Eo" s Michaelem v hlavní roli. 
Na trh přichází hračky s názvem "Michael´s pets" (Michaelovi zvířecí mazlíčci).
Podle časopisu People je Michael 3. nejslavnější osobností na světě. 
Začínají se objevovat zprávy, že se Michael zamiloval do blonďaté 25leté dívky Karen Faye, která se později ale ukázala jako jeho make up artist. 


1987
Michael odchází od svědků jehovových.
31. srpna vychází album "Bad" 
Michael volá do show Barbary Walters 20/20, protože odmítá nařčení, že je závislý na plastické chirurgii.
Začíná světové turné Bad.
Michael koncertuje v Japonsku, kde věnuje rodině uneseného a zavražděného chlapce 20.000 dolarů. Pak odjíždí do Austrálie.


1988
Michael, Lionel Richie, Quincy Jones, Joseph Jackson a Rod Temperton jsou žalováni o 400 miliónů, že ukradli písně "Thriller", "The girl is mine" a "We are the world". Žalobu vyhrávají.
Turné Bad pokračuje v USA a v Evropě. Michael koncertuje u Berlínské zdi, kde ho můžou poslouchat lidé z východního Berlína.
Michael, doprovázen svým šimpanzem, se účastní svatby svého právníka Johna Brancy.
Michael se stává čestným doktorem lidských práv.
Vychází Michaelův životopis "Moonwalk" a okamžitě se stává best sellerem. 
Michael se stěhuje z Hayvenhurstu v Encinu do svého ranče Neverland Valley.
Michael natáčí film "Moonwalker", který je poprvé představen na festivalu v Cannes.

1989
Moonwalker se stává nejprodávanějším domácím videem všech dob.
Michael přebírá ceny od Eddie Murphyho na American Music Awards za své zásluhy jak v pokroku natáčení videoklipů tak v muzice.
Frank Dileo je propuštěn ze své funkce manažera MJ.
Michael se účastní předávání cen Soul Train, kde vyhrává 4 ceny.
Michael byl zatčen policií, když nakupoval v převleku u benzínové pumpy. 
Vychází album "2300 Jackson Street" na kterém zpívají všichni Jacksonové.
Forbes magazín vyhlašuje Michaela jako nejlépe placenou hvězdu.
Na Michaelově ranči vypukne požár stodoly s žirafami, ale je uhašen a jeho žirafám se nic nestalo.


1990
Michael se objevuje na poštovních známkách v Nové Guinei a Africe. 
Dostává cenu "Video Vanguard Artist of the decade" od MTV.
CBS tvrdí, že Michael prodal za 80. léta 100 miliónů desek.
Adrian Grant jako první žurnalista navštíví Michaelův ranč Neverland.
Na AIDS umírá Ryan White, Michaelův přítel. Michael mu jde na pohřeb a skládá o něm píseň "Gone too soon".
Také se účastní pocty Sammy Davis juniorovi, kde zpívá píseň "You were there" a za to dostává cenu Emmy. Sammy Davis zanedlouho zemře.
Michael je odvezen do nemocnice s bolestmi v hrudi. Někteří tvrdí, že to byl srdeční záchvat, doktoři zastávají názor, že se Michael citově zhroutil po smrti své babičky, Ryana Whita a Sammyho Davise Jr.
U firmy Sega vychází videohra Moonwalker.
Matka Michaela, Katherine, vydává knihu s názvem "My family, The Jacksons". 


1991
Album Bad v Anglii dosáhlo většího úspěchu než Thriller.
Michael randí s Madonnou a společně se účastní Oskarů. 
Michael podepisuje v New Yorku smlouvu se Sony Software, která koupila CBS. Michael má za 15 let vydat 6 alb.
Seznamuje se s Macauley Culkinem. 
Píseň "Monkey business" má být první hit z nového alba. Světlo světa ale uvidí až za 11 let.
MTV oznamuje, že jejich "Video Vanguard Award" přejmenovali na "Michael Jackson Video Vanguard Award".
Elizabeth Taylor se vdává v Neverlandu - po osmé.
Vychází singl "Black or white", klip k němu musí být předělán, protože by mohl "pohoršit" veřejnost a děti.
21. listopadu vychází album "Dangerous", poprvé s historii ne v pondělí, ale ve čtvrtek a stává se nejrychleji prodávaným albem v historii.
Michael zbořil další rekord, protože je jediným interpretem, který má své album na prvním místě v 70., 80., i 90. letech.


1992
Michael podepisuje další smlouvu s Pepsi.
Vychází singl "Remember the time" a stává se okamžitě jedničkou. 
Michael odjíždí do Afriky, kde ho vítá 100.000 lidí s nápisy "Vítej doma, Michaeli"
Vychází kniha Michaelůvých úvah a básní - "Dancing the dream". 
V Mnichově začíná turné "Dangerous", pak pokračuje v turné po Evropě.
Michael podává žalobu na bulvární noviny "Daily miror", ve kterách se tvrdilo, že má Michael díru v nose a vyhrává ji. 
V televizi běží seriál o rodině Jacksonových s názvem "The Jacksons - an american dream". 
Michael zakládá charitativní organizaci "Heal the world".
Dangerous turné pokračuje v Japonsku .


1993
Album Thriller dosáhlo 50 miliónů prodaných nosičů.
Michael dává televizní interview Olprah Winfrey, na které se dívá 100 miliónů lidí. 
Vystupuje na Super Bowlu. 
Michael má 2 nominace na Grammy a vyhrává cenu Grammy "Grammy legend award", kterou mu předává sestra Janet.
Vyhrává 3 ceny World music Awards a je s princem Albertem na večeři.
Singl "Will you be there" se stává titulní písní k filmu "Free Willy" (Zachraňte Willyho).
17. srpna policie otevírá vyšetřování proti Michaelovi, který je nařčen ze zneužití 13letého chlapce.
Michaelovo turné "Dangerous" pokračuje v Asii, ale koncert v Bankoku je odvolán, protože se Michael zhroutil dehydratací. Pepsi toho náležitě využila a rozšířila reklamu "Jsi dehydratován: Dej si Pepsi!"
Michael nakonec v Bankoku vystoupí, ale další koncert musí být zrušen, protože se Michael v zákulisí těsně před koncertem psychicky zhroutil. 
Turné pokračuje v Rusku a Jižní Americe. Pak je turné zrušeno a Michael odjíždí neznámo kde na protidrogovou léčbu.


1994
Michael se účastní "Jackson Family Honors" show v Las Vegas.
26. května se Michael žení s Lisou Marií Presley v Dominikánské republice, ale veřejnost se o tom dozví až o 3 měsíce později.
Michaela jeho žena otevírají 11. MTV "Video Music Awards" polibkem.


1995
Michael a Lisa Marie dávají poskytují televizní rozhovor Diane Sawyer.
29. května vychází singl "Scream", duet Michaela a jeho sestry Janet.
Vychází album "HIStory" (15. června) a za 7 týdnů se ho prodalo 7.5 mil. kopií. 
Vychází singl "You are not alone", který se okamžitě vyšplhal na 1. příčku hitparády. V klipu účinkuje i Michaelova žena. 
Sony Music reaguje na vyjádření novinářů, že je album "HIStory" propadák a na 2 stránkách magazínu Billboard vychází nápis "50x platinové ve 26 zemích světa - to je jen začátek historie".
Michael dostává 3 "MTV Music Video Awards".
Michael se před chystaným koncertem pro HBO 6.12. zhroutil a byl odvezen do nemocnice s totálním kolapsem organismu. Byl 2 dny v ohrožení života.


1996
Michael se po 20 měsících rozvádí s Lisou Marií Presley.
Vychází singl "They don´t care about us" s dvojitou verzí videa, z nichž byla jedna zakázaná.
7. září začíná v Praze turné "HIStory" - pak pokračuje v turné po Evropě a Austrálii.
Během svého turné v Sydney podruhé uzavírá sňatek s Deborah Rowe, která očekává jeho prvního potomka. 


1997
13. února se Michaelovi narodil syn, Prince Michael Junior. 
Vychází remix alba HIStory - "Blood on the dancefloor" a stává se nejprodávanějším remixovým albem.
Michaelův nový film "Ghosts" má premiéru v na festivalu v Cannes.


1998
3. dubna se Michaelovi a Debbie narodila dcera Paris Michael Katherine.
Michael se drží v pozadí a vychutnává si klid se svou rodinou.

1999
Michael se se svou druhou ženou rozvádí, ale zůstávají přátelé. 
Pořádá koncerty "Michael Jackson and friends" v Seoulu a Mnichově, na kterém vystoupí přes 40 umělců, a jejichž výtěžek 3,3 mil. dolarů dostává UNESCO. 


2001
Michael přednáší v Oxfordu řeč na téma "Ochrana dětí" a trošku víc odhaluje své soukromí. 
Rozdává rozhovory a pořádá první podpisovou akci své kariéry v New Yorku. 
Vychází singl "You rock my world", jehož klipu vystupuje mnoho známých osobností.
Vychází nové album "Invincible", které se ukazuje jako jeho nejintimnější za celou kariéru a okamžitě se dostává na 1. příčku americké hitparády. 
Michael boří svůj rekord z roku 1991, protože je jediným interpretem, který má své album na prvním místě po 4 desetiletí.


2002
Michael spoluvytváří gigantickou společnost MDP Worldvide a začíná točit filmy s jeho novou firmou Neverland Records. 
Hádá se se svou nahrávací firmou Sony Music, která nepropaguje jeho album. I přes nenávist novinářů a špatné reklamě se ale prodej desky blíží k 10 miliónům. Jeho fanoušci demonstrují po celém světě.
Michael cestuje po celém světě a přebírá mnoho cen. Je označen za "Umělce tisíciletí". 
Michael je přijat do Síně slávy, tentokrát jako skladatel písní.
Účastní se svatby Lizy Minelli jako svědek a hraje ve filmu "Men in black II".
Dostává "Magical Life Award", cenu za charitativní působení, kterou volí děti celého světa.

2003
Michael je nespokojen s dokumentem "Living with Michael Jackson", který o něm natočil Martin Bashir.
Televize Fox odvysílala program 'Private Home Movies' - domácí videa dodal sám Michael.
Ve svém rodném městě přebral klíč od města Gary.
Michael přebral cenu Radio music awards za svou humanitární činnost.

2004
Michael byl opět nařčen ze zneužívání nezletilce a připravuje se na soud.
Vydává box set "The ultimate collection", na kterém se objevují na 4 CD i nové písně.
Dostává cenu za svou celoživotní pomoc Africe.

2005
13. června 2005 Michael po několikaměsíčním "soudu století" vyhrává a porota ho zprostila obvinění. Odjíždí do Bahrajnu, kde se dává do pořádku po psychické a fyzické stránce.

2006
Michael se po delším pobytu v Bahrajnu opět objevuje na veřejnosti.
V Tokyu přebírá "Legend award", což je po dlouhé době jeho první veřejné vystoupení.
Vrací se opět k hudbě a natáčí nové album, které má vyjít v roce 2007.
Mezitím vydává svou poslední desku u Sony, další boxset "Visionary", který se skládá z double disků jeho klipových písní.
Na World Music Awards si přebírá Diamond award za celoživotní dílo a oznamuje, že v roce 2007 vydá novou desku.

2007
Michael začíná údajně natáčet novou desku, která má vyjít na konci roku a stěhuje se z Irska zpátky do Kalifornie. 

2008
Michael vydává desku Thriller 25, na které se nachází i nové remixované písně. Deska má skvělou prodejnost.
Otevřel se veřejnosti sérií fotoeditoriálů pro časopis Vogue a Ebony.
Podává svůj ranč Neverland a stěhuje se do nového, zatím pronajatého domu v Beverly Hills. 

2009
Michael 5.3. oznámil sérii koncertů v O2 aréně v Londýně. Koncertů se během pěti hodin vyprodalo 50, což stačilo na nový světový rekord. 
Připravuje se velká aukce jeho osobních věcí, které vystěhoval z Neverlandu.

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 61024
Měsíc: 505
Den: 16