Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co oněm říkaly jiné hvězdy

 Když slyším jméno Michael Jackson, myslím na nádheru, oslnivé hvězdy, lasery a hluboké emoce. Považuji ho za jednu z největších a nejslavnějších hvězd na světě, prostě je jedním z nejnadanějších hudebních skladatelů, které svět poznal. Co dělá Michaela ještě jedinečnějším je snad skutečnost, že všechny jeho úspěchy nezměnily jeho citlivost a zájem o blaho druhých, ani jeho hlubokou lásku k rodině, přátelům a zvláště k dětem na celém světě. Myslím, že se Michael líbí dítěti v každém z nás a myslím, že je ztělesněním nevinnosti, kterou bychom všichni rádi získali nebo si ji udrželi. Michael Jackson je vskutku neuvěřitelná síla neuvěřitelné energie, mají ho rádi příslušníci všech věkových skupin. Udává tón v hudební tvorbě a je průkopníkem vysokých nároků na zábavu. Co je to génius? Co je žijící legenda? Co je megahvězda? Michael Jackson je to všechno dohromady. Myslím, že je jedním z nejušlechtilejších lidí na této planetě a je, podle mého soudu, opravdovým králem rocku, popu a soulu.
Elizabeth Taylor

Práce na filmu mi přenesla jedny z nejkrásnějších zážitků mé kariéře. Jeho nadání se stále rozvíjí. Když se podíváte na film, zjistíte, že on je nejen dokonalý zpěvák a taneční ale i herec. Všechny tyto schopnosti se v něm spojují. Důležitý byl také jeden jeho povahový rys, o němž vědí jen lidé, kteří ho dobře znají a to je jeho vrozená hravost., má rád legraci, rád si hraje, je otevřený k lidem. Tato vlastnost je u něj dominantní. Vyzařuje z něj radost ze hry, smysl pro legraci, rád dělá hlouposti, dokonce si je i sám vymýšlí. My dva jsme byli skvělý team. On se také aktivně podílel na tvůrčí stránce filmu. Je spoluautorem samotného příběhu. Má skvělé nápady a úžasnou představivost a obrazotvornost. Měl dokonalou představu, jak to celé má vypadat. Přinášel stále nové a nové podněty. Tanec na stropě byl jeho nápad a mnoho dalších.
Stan Winston – režisér videoklipu Ghosts.

Je velmi smutné vidět, že ti samý lidé, kteří mu kdysi pomáhali nahoru se ho teď snaží srazit dolů a na obojím se snaží vydělat. To jen ukazuje, že lidé v sobě nemají trochu cti. Když si člověk přečte všechny ty bulvární plátky je mu zle. Jdou plné lží. Novináři si vymýšlejí historky a to mě štve a myslím, že Michaela ještě víc.
Harry Benson – fotograf 

Je to ten nejslavnější člověk na světě. Bůh mu pomáhej. Prodal více desek než kdokoliv jiný na zeměkouli a také napsal, nahrál a interpretoval jedny z nejkrásnějších písní. Ale i přes všechny nesmysly, které jsou o něm psány, ho stále nazýváme Králem popu. A tak jsme přemýšleli, jakou cenu bychom mohli takovému umělci dát a vymysleli jsme si cenu Umělce generace. Ale které generace? Vždyť Michael Jackson dělá hudbu od 5 let. Nejméně 3 generace se již stihli během jeho kariéry vystřídat. A komu to chcete dát příští rok? Tato cena by měla být jen jedna stejně tak, jak je jen jeden vhodný člověk pro ni. Od dětského zázraku až po dospělého genia. Když Michael Jackson zpívá, jakoby člověk slyšel hlas andělu a v pohybech jeho nohou můžete vidět tančícího boha. 
Bob Geldof – (při předávání cen Brit awards)

To je vidět, kdo je světovým vůdcem. Ještě nikdy jsem neviděl tolik novinářů pohromadě.
Nelson Mandela – na tiskové konferenci, které se zúčastnil i Michael

Chtěla bych ti jen říct, jak strašně jsem na tebe pyšná, jak moc jsi mě inspiroval a jak moc hrdá jsem na to, že jsem tvou sestrou a jak moc tě miluji.
Janet Jackson – při předávání ceny Grammy Legend 

Michael je velmi inteligentní, velmi chytrý. Tohle není žádný Tom Parker nebo Elvis. Část jeho může být 10ti leté dítě se vším nadšením, které v sobě mají – to je ta část, které se dostává veškeré publicity. Ale ta jeho druhá část je 60-ti letý genius. Je to ten nejmoudřejší umělec, s kterým jsem se kdy setkal. Strašně řád se učí. Má úžasný přehled o všem, co se děje v jeho životě. On je sám sobě Rasputin.
John Branca – právník a obchodní poradce

Jako tanečník se vyjímá neuvěřitelnými tanečními kombinacemi. Je to jeho vlastní styl, ale o spoustu z jeho pohybů by se většina profesionálních tanečníků ani nepokusila, protože stačí udělat jednu chybičku a můžete si skutečně ublížit.
Hilton Battle – tanečník

Neumí být negativní. On má prostě své způsoby vyjadřování a vy se jen naučíte, co znamenají. Odejití z místnosti je jeden z nich. Slyší veškeré zvuky a celé aranžmá v hlavě. Slova doplní později. Dokáže tu hudbu vyjádřit svým hlasem jako nikdo.
Bill Bottrell – producent

Vím, že myšlenka, že by ho někteří lidé mohli považovat za homosexuála ho velmi znepokojovala. On je půvabný a to může vyvolat v některých lidech tento pocit. Ale nikdy jsem si nevšiml sebemenšího náznaku, že by jím byl, takže kdyby mi někdo položil tuto otázku, odpověděl bych: “Ne“
Bobby Colomby – producent

On je zároveň nejmladší a nejstarší a také nejmoudřejší člověk, se kterým jsem se kdy setkal. Byl bych na něj pyšný každý den, kdyby tohle dítě bylo můj syn.. Ty starší dámy, které vidíte v jeho společnosti, to je všechno taková mateřská láska. On je tak ostýchavý, že si myslím, že s mladšími ženami neměl moc zkušeností. Neustále říká mé ženě, že se chce oženit a mít 10 dětí. Jeho producent Quincy Jones a já jsme se mu snažili už trochu pomoct v tomhle směru, ale on se nakonec určitě dokáže o sebe postarat. Jedna věc je pravda o Michaelovi a to, že on má své zásady. Nikdy ho nepřinutíte mluvit sprostě. Znám ho již deset let a vždycky mu to bylo trapné.
Bruce Swedien 

Jakmile ho poznáte ze stránky, kterou ukazuje jen když je úplně sám a nemá kolem sebe všechny ty právníky a manažery, úplně se do něj zamilujete. To je ta jeho stránka, která je tak sladká a báječná, že mu neodoláte. Všichni se do něj vždycky úplně zamilovali.
Courtney Sale Ross – producentka

Miluju ho a znám ho jako vlastního syna. On si zachoval dětskou nevinnost a získal moudrost 70-ti letého muže.
Ve studio se k němu nikdo nechová jako ke superhvězdě.
Michaela nikdy nedonutíte vyslovit jediné sprosté slovo. On je tím nejčistším produktem Ameriky.
Všechno, co vidíte na jevišti, vymyslel on: osvětlení, tanec, prostě všechno. Je to úžasný človíček. Je velmi vyjímečný a originální a pravděpodobně jedním z nejlepším umělců, který jsem kdy viděl. Možná tím nejlepším.
Lidé ho považují za blázna s hlavou plnou hloupých písniček, ale ve skutečnosti je to složitý mladý člověk toužící jít dále. Chová se jako puberťák a zároveň jako starý moudrý filozof. Cítím se za něj zodpovědný, i když někdy mám pocit, že z nás dvou je starší on.
Začínal jsem vidět tu jeho disciplinovanou a zvědavou mysl. Každý den byl již v 5 ráno na místě, připravený na natáčení. Znal party všech herců, nikdy si nestěžoval. Viděl jsem v něm tu jeho neuvěřitelnou hloubku a muzikálnost a když mi tenkrát zavolal a ptal se, jestli náhodou neznám nějakého dobrého producenta pro jeho nové připravované album, řekl jsem mu: „ Udělám to!“
Quincy Jones – producent
 
Michael by mohl žít jako král, ale nemá se o to s kým podělit. Snad se brzy ožení a úplně změní svůj život.
Právě prožívá aféru s Brooke Shieldsovou a vídá se s ní hodně. Kdykoliv s ním o ní mluvím, tak se neustále usmívá a vypadá velmi, velmi šťastně. Pořád mu říkám: „ Neslyším svatební zvony, Michaele?“ A on se jenom usměje. Ale stýká se i se spoustou jiných žen včetně bývalé Miss Universe nebo Tatum O´Neil. Je si ale také velmi blízký s Dianou Ross, ale není ji posedlý.
Patří mezi Svědky Jehovovy, ale není fanatik. Je to velmi vřelý, milující člověk, který potřebuje spoustu lásky. Často mi říká: „Se všemi hity a miliony, které za to dostáváš, vždycky dospěješ k bodu, kdy si řekneš, já jsem taky jenom člověk jako všichni ostatní a taky se chci bavit. Je skvělé bavit lidi, rozdávat lásku a radost, ale co ten Michael uvnitř.“
On není samotář a už vůbec není gay. Má milenky a myslím, že si užívá. Lidé o tom jen neví.
On je hrozný dříč a nás samotné překvapilo, jakým otáček jeho kariera nabrala. Nikdo jiný si to ale víc nezasluhuje. Máme z něj velkou radost a podporujeme ho ve všem. On se umí o svou kariéru dobře postarat, o to si nedělejte starosti, protože on přesně ví, co dělá a co chce. Je velmi chytrý.
My dva jsme si byli vždy velmi blízcí. Je teď pod velkým tlakem, tolik lidí po něm chce tolik věcí. Polovina věcí, co o něm píší, není pravda a ho to štve. Snaží se ovšem rozdávat se. Žije s rodiči a nejmladšími sourozenci. Je pro něj těžké vést normální život, nebo jen vyjít si ven. Vystupování je jediný život, co kdy poznal.
Jermaine Jackson – bratr

Michael vzal naše děti na turné. Domů se vrátili s náručí plnou hraček. Mě samozřejmě ale zajímalo, jestli mají v pořádku všechny úkoly do školy. Měli, perfektně vypracované, tak jak mi to bylo slíbeno. Když jsem se jich ptala, kdo jim s tím pomohl, řekli mi sborově: „strejda Michael!“. To mi na tom připadlo nejúžasnější. On je jediný ze všech Jacksonů, který se upřímně o naše děti zajímá – ten nejzaneprázdněnější ze všech. Teď mu vyšlo nové album, je čerstvě ženatý, má děti a přesto si našel čas věnovat se ještě mým dětem. Neudělal to jen z nějaké nutnosti, udělal to pro ně z lásky. Král Popu má to největší srdce.
Margare Maldonado Jackson (švagrová)

Je to absolutní ohavnost. Měli by nechat toho chudáka na pokoji. Cítím se velmi špatně z toho, jak jsem si z něj loni vystřelil a rád bych se mu omluvil. Chtěl jsem si vystřelit z rockových hvězd jako objektů zbožného uctívání. Ale měli by ho nechat být. Na světě je až příliš mnoho krys, které jsou schopny udělat cokoliv pro peníze. Měli by je postřílet.
Kurt Cobain – zpěvák Nirvany

Prince, kterému jsou teprve 4 roky, mi nechal ten nejrozkošnější vzkaz na záznamníku. Dostal ode mě dárek na vánoce a nechal mi vzkaz: „tetičko Janet…víš, ničemu nerozumíš..po tomhle jsem toužil LÉTA!!! No není to rozkošné!
Janet Jackson 

Jeden z velkých omylů je, že lidé si myslí, že není na ženské. Michael má ale hodně rád ženy. Kdykoliv jsem s ním, tak o něj slyším: „To je krásná ženská!“ Pořád mu říkám, že by měl víc randit a on na to, že by moc rád, ale problém je v tom, že neví, jak zjistit, zda jim jde skutečně o něj nebo spíš o jeho peníze čí slávu.. On je romantik!
Rabi Boteach Schmuley 

Pracovat s Michaelem byl ten největší zážitek. Byl skvělý, absolutní profesionál a je to překrásný, překrásný člověk. A nezapomeňme dodat, že je to absolutní hudební genius.
Lenny Kravitz

Je to úplně normální člověk.
Dennis W. Peterson – producent

Jeho děti ho klidně vyrušují při obchodních schůzkách a chtějí, aby jim něco přečetl. Je to skvělý otec. Je mezi nimi velmi hravý vztah. Ty děti mají skvělý smysl pro humor a škádlí ho hodně, ale on jim to vrací. Zároveň je umí disciplinovat. Jednou mi řekl, že hlavní důvod, proč se rozhodl starat se o ně po rozvodu je, že už nikdy nebude sám. 
Pudney (producent)

Obraz člověka stvořeného medii neodpovídá člověkovi, se kterým jsem byl v místnosti a se kterým jsem mluvil. Je hrozně vtipný. Umí se rvát. Byl jsem překvapený. Myslím, že má nejmíň modrý pásek v Tae Kwan Do nebo tak něčem. Já jsem zatím dělal jenom Ali, ale měl jsem pocit, že by mi mohl ublížit. On je ostrý. Strašně mrštný. Jak by taky mohl tak skvěle tancovat a dělat tyhle otočky. To vyžaduje fyzickou sílu. Je velmi silný.
Will Smith

Ta vřelost zobrazená ve videoklipu k písni You are not alone je skutečná. Ta poslední scéna videoklipu byla natočena bez jejich vědomí. Skutečně. Michael nikdy nenaznačil, že by to pro něj byla obchodní záležitost. Tento videoklip byla to pro něj spíše osobní věc. Ty scény, kde jsou oba nazí, byl Michaelů nápad. Připadalo mi to velmi upřímné. Myslím, že otevřenější být už nemohl. Jakoby nám tím říkaly. „Chcete nás vidět? Tady nás máte.“ Pro nás ten videoklip byl jistý druh prohlášení. Bylo skvělé pracovat s ním. Když si s ním promluvíte, zjistíte, že to je úplně normální člověk. Jen se k němu musíte dostat přes spoustu právníků. A Lisa (Marie Presley) má skvělý smysl pro humor. Oba jsou velmi rozumní lidé.
Wayne Isham – režiser.

Když jsem se s ním poprvé setkala, to byla láska na první pohled.
Sophia Loren

Je to můj velmi dobrý přítel.
Bill Clinton

V osmdesátých letech, k dobrému či zlému, plastický chirurg navždy proměnil tvář Michaela Jacksona, tak jako samotný Michael Jackson neodvratně změnil tvářnost populární hudby.
Timothy White

Michael je tak křehký člověk! Myslím, že už je tak dost těžké vyrovnat se s životem a vycházet s lidmi - ale jak těžké to teprve musí být, chce-li člověk hýbat celým světem.
Jane Fondová

Sleduji kariéru Michaela Jacksona a už dlouho jsem, jako milióny jiných Američanů, jeho obdivovatelem.
Ronald Reagan

Michael je nesmírně pracovitý a přitom má potřebný cit pro to, co dělá. Je jedním z nejpřirozenějších lidí na hudební scéně. Proto si ho obrovsky vážím.
Paul McCartney 

Mnoho lidí pokládá Michaela Jacksona za nepolapitelnou osobnost, ale ti, kdo s ním pracují ví, že tento talentovaný umělec je především citlivý muž, vřelý, zábavný a plný pochopení. 
Jacqueline Kennedy Onassis

V bulvárních denících myšlenka pravdy v podstatě vyskakuje z okna. 
George Lucas

Moudře si vytvořil vlastní svět, ve kterém si zachovává ty nejčestnější části jeho osobnosti. ty části, které nejvíce milujeme. 
Je něco jako srna v hořícím lese. 
Michael nepochází z tohoto světa, ale z nějakého mnohem krásnějšího. Milujete-li ho, dostanete se tam s ním.
Steven Spielberg

Zajímám se o Michaela, ale nebojím se o něj. Někdy si myslím, že má na ramenou anděly, kteří ho ochraňují.
Diana Ross

Je to úžasný přítel.
Liza Minelli

Michael je pravděpodobně více lidský než my všichni dohromady. Je to dobrý člověk. 
Rodney Jerkins

Když jsem se s ním osobně poznala, stal se kouskem mě samotné. Mám ho ráda především jako člověka.
Yoko Ono

Jackson je největším umělcem současné popkultury.
Phil Collins

Že je schopný prodat miliony desek, ví každý. Málokdo ho však zná jako člověka. Je to nejbáječnější kluk, jakého jsem kdy poznal.
Stevie Wonder

Obdivuji Michaela. A ne, nespíme v oddělených ložnicích. Miluji na něm úplně všechno.
Lisa Marie Presley

Kdyby mi mohla zlatá rybka splnit 3 přání, chtěla bych mít hlas jako Freddie Mercury, umět tančit jako Michael Jackson a malovat jako Picasso.
Cindy Crawford

Pokud chce obědvat se Sophii Lorenovou nebo Elizabeth Taylorovou, není to problém. Žije ve fantastickém světě, takže to už není fantazie.
Bobby Columby

Michael může zpívat před stotisícovým davem, ale před třemi lidmi je to pro něj obtížné. Seděli jsme ve studiu a on mi měl zazpívat novou písničku. Musel jsem zavřít oči a otočit se, aby vůbec začal. 
Quincy Jones 

Když jsme nahrávali první písničku Jackson 5, hrozně jsem se bál, jestli malý Michael může vyzpívat takové výšky. A on to nakonec zazpíval napoprvé úplně bezchybně a nevypadalo to, že by se nějak zvlášť snažil.
Freddie Perren 

Když Michael začne tancovat po celém studiu, víte, že písnička, kterou nahráváte, je skvělá.
Teddy Riley

Je skvělé vědět, že před 5 lety jsem psal písničky na chodníku v ghettu a teď píšu pro Michaela Jacksona. Byl bych blázen, kdybych neřekl, že se mi splnil největší sen.
R. Kelly, 1995

Zajímá se o zvířata a přírodu a věří, že s pozitivním postojem lze dosáhnout všeho. Rád by produkoval a režíroval a já věřím, že k tomu dostane příležitost. Cokoliv jiného udělá, doufám, že nikdy nepřestane dělat jeho nádhernou muziku.
Diana Ross, 1993

Dříve než vyhrál 12 Grammy awards, dříve než okouzlil milióny lidí na celém světě svým úžasným talentem, dříve než ovlivnil milióny životů svými humanitárními snahami, dříve než tohle všechno byl něčím jiným. byl to můj bratr.
Janet Jackson, 1993

Je ten největší umělec, který kdy chodil na Zemi. Vezměte to takhle: kolem žádného jiného člověka nikdy neomdlelo tolik mužů a žen. Nemám pravdu?
Rodney Jerkins, 2000

Vše co znám, pochází od Michaela Jacksona
Ricky Martin

Michael je velkorysá, upřímná a citlivá lidská bytost naplnění úžasným pochopením a velkou schopností lásky. Pokud je tohle divné, pak chci žít na jiné planetě.
Karen Faye - make up artist a dlouholetá přítelkyně

---

Spousta slavných osobností se postavila na stranu Michaela Jacksona kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání dětí. Zde je pár jejich citátů:

Přece nemůžete někoho obvinit ze zločinu, když nemáte jediný důkaz. Vždyť základem tohoto skandálu je jen obvinění. Nikdo Michaelovi nikdy nic nedokázal. Nenávidím media za to, co mu dělají. Skutečně je nenávidím. V USA je člověk přece považován za nevinného dokud není usvědčen a to je pro mě to nejdůležitější. Modlím se za něj. On ví, jak moc ho miluji. 
Whitney Houston

Jsem si 100% jistý, že Michael je nevinný. Je to jen hnusný pokus dostat z něj peníze. Já sám bych neváhal ani vteřinu svěřit své vlastní děti do jeho péče.
Paul McCartney

Já sám bych svěřil vlastní děti Michaelovi – vlastně jsem to i několikrát udělal. Bydlel u mě doma asi 7 měsíců. On prostě něčeho takového není schopen. On není takový. Rád bych mu řekl, že věřím v jeho nevinu a: „hlavu vzhůru!“ 
Frank Dileo – bývalý manažer

Prohlásit Michaela Jacksona za někoho, kdo obtěžuje děti, je jako nazývat Santa Clause zlodějem. Michael a já jsme přáteli. Znám ho již od dětství. Oba pocházíme z ne zrovna šťastných rodin a začali jsme vystupovat jako děti. Je jako můj velký bratr. Není to slepá víra. Prostě to vím. Spali jsme ve stejném pokoji. Ta obvinění jsou prostě směšná. Stále se s ním bavím o „osobních“ věcech .
Corey Feldman – herec

Když jsem pro něj pracoval, ničeho takového jsem si nevšiml. Mluvil jsem s dětmi, kteří s ním trávili čas a nikdo z nich nikdy nebyl ničeho podobného svědkem.
Alfonso Ribeiro (herec)

Michaeli, jsem tvůj přítel a jsem s tebou.
Teddy Riley – skladatel

Nevěřím těm obviněním. Připadá mi to jako hon na čarodějnice. Lidé se ho prostě snaží zničit. Je to velmi smutné. Jsem s ním a vždycky budu.
Stevie Wonder

Ten by si raději podřezal žily než aby udělal něco takového. 
Elizabeth Taylor

Jsem znechucen tím, co o něm bez jediného důkazu, píší. Michael je jedním z nejslušnějších lidí, co znám.
Bruce Swedien 

Maximilian Schell (německý herec – nositel Oscara) zaplatil novinám Hollywood Reporter, aby otiskli jeho ručně psaný dopis věnovaný Michaelovi:
Michaeli,
Hluboce se stydím – za tisk, za media, za celý svět. Neznám Vás osobně – setkal jsem se s Vámi jen jednou. Potřásli jsme si rukou – byl jste velmi milý a slušný. Myslím, že jste tenkrát nevěděl, kdo jsem. Jak byste mohl? Naše světy jsou velmi vzdálené. (Já jsem spíše „klasický“ umělec) Ale podíval jsem se Vám do očí – byly upřímné. Jste vynikající umělec a já Vás hluboce obdivuji. Moje dcerka (jsou jí teprve 4 roky) Vám velmi miluje! Chce se za Vás vdát. Neustále Vás napodobuje a docela dobře. My všichni Vás máme rádi. Samozřejmě bych byl radši kdyby poslouchala Mozarta, ale ona miluje VÁS! A JÁ RESPEKTUJI JEJÍ VKUS! To, že přežijete toto svinstvo, hluboce obdivuji. Děkuji Vám za to, kým jste! Bůh Vám žehnej. 
Maximilian Schell

Já jsem tak šťastná, že tady teď stojím vedle mého drahého přítele, jehož vřelost a starostlivost již inspirovala miliony lidí po celém světě. Michael je výjimečná lidská bytost s talentem za hranice pochopení, soucitem a oddaností ostatním, která nemá obdoby. Michaeli, my, kteří tě známě osobně, víme, čím jsi musel projít, protože jsme trpěli s tebou. Věděli jsme ale, že jsi silnější a že se dostaneš přes tuto temnou hodinu nedotčen svinstvem, které na tebe bylo hozeno, a tíhou názorů celého světa a že i potom zůstaneš tím dětským, nevinným mužem. Také doufám, že tento zážitek nezmění tvou upřímnou lásku ke všem dětem. V tobě je krása a hluboká pravda. Jsi nejjasnější hvězdou ve vesmíru a nedovol nikomu a ničemu, aby tě zastavilo. A nikdo, ani žádné okolnosti ti to, co jsi dokázal, nikdy nevezmou. Už dost bulvárního tisku! Už bylo dost bulvární televize! A víte, co? Jen vy – veřejnost – toho můžete dosáhnout prostě tím, že přestanete kupovat jejich svinstvo. Jen díky vám můžou zkrachovat. A nebylo by to krásné? 
Michaeli, moc tě miluji a určitě stále jsi tím jediným králem popu, rocku a soulu.
Elizabeth Taylor při slavnostním večeru Jackonovi rodiny, kde převzala cenu za své humanitární činy, kterou ji předal Michael. 

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 61061
Měsíc: 522
Den: 14